Мої уроки

Презентація до уроку на тему: "Колообіг оксигену в природі. Озон. Проблеми чистого повітря. Біологічна роль кисню"



Проблеми чистого повітря


Сюжет про кисень

Самостійна робота з теми «Хімічні рівняння» (7клас)
1 варіант
Урівняйте хімічні рівняння, проставивши необхідні коефіцієнти.
C +  H2 =  CH4                    FeBr3 +  Cl2 =  FeCl3 +  Br2
Ba +  O2 =  BaO                  KOH +  H2SO=  K2SO4 +  H2O
V +  O2 =  V2O5

 Самостійна робота з теми «Хімічні рівняння»                                (7клас)
2 варіант
Урівняйте хімічні рівняння, проставивши необхідні коефіцієнти.
K +  S =  K2S                       CaO +  C =  CaC2 +  CO2
C +  O2 =  CO                      Mg(OH)2 +  HCl =  MgCl2 +  H2O
Cr +  Br2 =  CrBr3

Самостійна робота з теми «Хімічні рівняння»                        (7клас)
3 варіант
Урівняйте хімічні рівняння, проставивши необхідні коефіцієнти.
Fe +  S =  FeS2                WO3 +  H2 =  W +  H2O
H2 +  N2 =  NH3              CaO +  HNO=  Ca(NO3)2 +  H2O
Cu +  O2 =  Cu2O

 Самостійна робота з теми «Хімічні рівняння»                                (7клас)
4 варіант
Урівняйте хімічні рівняння, проставивши необхідні коефіцієнти.
H2 +  F2 =  HF                  Al2O3 +  C =  Al4C3 +  CO
Zn +  O2 =  ZnO               Ca3N2 +  H2O =  NH3 +  Ca(OH)2

Al +  Cl2 =  AlCl3




Конспект уроку
8 клас (використання самостійної роботи учнів з елементами проектних технологій)
Тема. Загальні способи добування основних класів неорганічних речовин
Мета. Ознайомити учнів із загальними способами добування оксидів, основ, кислот, солей, показати на прикладі одержання різних класів неорганічних сполук взаємозвязок між будовою, властивостями та добуванням цих речовин, систематизувати знання учнів про загальні способи одержання оксидів, основ, кислот і солей
Тип уроку. Комбінований урок засвоєння навичок, формування вмінь і творчого застосування їх на практиці
Основні поняття: кислотні та основні оксиди, кислоти, луги та нерозчинні основи, солі, хімічні властивості, методи добування
Обладнання і матеріали: Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів, роздатковий матеріал, маркери, підручник Ярошенко О.Г. Хімія, 8 клас: К.:«Освіта», 2008
Методи, прийоми, форми роботи: слово вчителя, бесіда, групова самостійна робота учнів, робота з роздатковим матеріалом, презентації учнівських проектів

Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Слово вчителя. Сьогодні ми, спираючись на наші знання про властивості класів неорганічних сполук, розглянемо способи їх одержання. Для цього спершу пригадаємо дещо із раніше вивченого, що буде нам потрібне на уроці.
Бесіда:
         1) Які речовини виявляють кислотні властивості?
         2) Які речовини виявляють основні властивості?
         3) Що може утворитися при взаємодії кислотних та основних речовин між собою?
         4) З якими речовинами реагують метали?
         5) Чи можна з одного класу речовин одержати інші за допомогою хімічних реакцій?

Групове завдання. Скласти презентаційний проект, який розкриває тему добування певного класу неорганічних сполук.
Для виконання учні поділяються на пять груп.
Завдання для груп:
Група 1. Способи одержання оксидів.
Група 2. Способи одержання основ.
Група 3. Способи одержання кислот.
Група 4. Способи одержання солей із складних речовин.
Група 5. Способи одержання солей із простих та складних речовин.
         Групи одержують схеми реакцій, які можна використати для добування основних класів сполук (Додаток 1). Кожна група з даного переліку виписує і урівнює рівняння реакцій, які показують способи добування їхнього класу сполук. Роботу оформлюють на листках формату А2, А3 або А4.
ІІІ. Самостійна робота учнів у групах
         Учні під керівництвом вчителя готують презентаційні проекти. Після завершення роботи учасники груп по черзі демонструють виконані проекти та захищають їх.
         Учасники інших груп та вчитель можуть виправляти чи доповнювати відповіді.
IV. Підбиття підсумків уроку
         Вчитель узагальнює відповіді учнів і підбиває підсумки уроку.
         Оголошуються оцінки за роботу на уроці, називаються найактивніші учні, звертається увага на роботу учнів, які краще попрацювали на цьому уроці, ніж на попередніх.
V. Домашнє завдання
         Опрацювати: §21, виконати № 2, 3 ст. 100 – 101
         Повторити: схеми, що характеризують хімічні властивості основних класів неорганічних речовин (ст. 65, 76, 84 – 85, 91)
Додаток 1
Схеми реакцій, які можна використовувати для добування основних класів неорганічних речовин
NaOH + H2SO4 → Na2SO4 + H2O
CaO + H2O → Ca(OH)2
Na + Cl2 → NaCl
H2O + P2O5 → H3PO4
P + O→ P2O5
FeO + HNO3 → Fe(NO3)2 + H2O
Li + H2O → LiOH + H2
Fe(OH)3 → Fe2O3 + H2O
K2SiO3 + HCl → KCl + H2SiO3
BaO + CO2 → BaCO3
CuSO4 + NaOH → Cu(OH)2↓ + Na2SO4
Mg + H2SO4 → MgSO4 + H2
H2 + Cl2 → HCl
ZnS + O2 → ZnO + SO2

Fe + CuCl2 → FeCl2 + Cu

Комментариев нет:

Отправить комментарий